2009_08(august)

Futbal

4. liga severozápad – A – dospelí

FK ŠVS Bradlan Brezová pod Bradlom – FK Tempo Partizánske 2 : 0 (0 : 0), góly: 52. Pavel Šebo, 70. Jaroslav Potúček.Napriek úmornej horúčave začali obidve mužstvá v pomerne dobrom tempe.Prvú veľkú

šancu hneď v úvode mal Šefčík, keď po centri Potúčka a zaváhaní obrany hostí netrafil bránu. V 16. min. strelu Hílka zo 16 m chytil hosťujúci brankár Ivanka. Naši hráči získavali územnú prevahu a vytvárali si aj príležitosti na gól. Mladučké hosťujúce mužstvo dobrým pohybom odolávalo, niekedy aj so šťastím, avšak bez väčších ambícií ohroziť našu bránu. V 29. min. dve vyložené šance za sebou nevyužili Šebo a hlavou Šefčík. O minútu gólovú strelu Šefčíka reflexívne vyrazil Ivanka. V 36. min. peknú strelu Koprdu z priameho kopu ešte krajšie vytlačil brankár Partizánskeho. V 42. zobral v domácej 16-ke Koprdovi loptu Nižňanský, ale tesne minul bránu. V 52. min. center Koprdu  z ľavej strany jemne hlavou pohladil Pavel Šebo - 1 : 0. Po góle tlak Bradlana zosilnel, ale neprinášal ďalší želaný efekt. Až v 70. min. Jaroslav Potúček vyhral súboj s brankárom a z ťažkého uhla zvýšil na 2 : 0. V 82. min. strieľal po peknej akcii Miča tesne nad. Hostia boli smerom dopredu málo nebezpeční a naše víťazstvo je zaslúžené. Brezová p. Br.: Michálek –  J. Potúček, Zubálik, Miča (90. P. Nosko), Čmela, Šarudi, Šefčík, Šebo, Kubisa, Koprda, Hílek (84. Šimko). Tréner Štefan Potúček.

Solčany - FK ŠVS Bradlan 3 : 2 (2 : 1), góly: Daniel Koprda, Adrián Šefčík. Naši futbalisti boli v zápase lepší, ale domáci šťastnejší. Viedli sme 0 : 1, domáci vyrovnali z jedenástky, potom sa dostali do vedenia až 3 : 1, naši znížili asi 5 minút pred koncom.

FK ŠVS Bradlan  – MFK Nová Dubnica 1 : 1 (0 : 1),góly: 45. Michal Ranuša, 77. Pavel Šebo.  Obidve mužstvá začali s chuťou, no prvé dve šance mali hostia. V 10. min. zahodil sľubnú šancu zas domáci Beňa, ktorý znova skúšal šťastie strelou v 25. min., s ktorou však brankár Múčka problém nemal. V 30. min. si na center pekne nabehol domáci stopér Čmela, ale v páde hlavou netrafil bránu. V 32. min. strelu Beňa z priameho kopu s námahou vyrazil domáci brankár Michálek. Možnosti boli na obidvoch stranách, ale diváci gól nevideli ani v 42. min., keď ušiel kapitán N. Dubnice Beňo, ale sprava netrafil. Po sérii vyložených šancí na domácej i hosťujúcej strane premenil svoju príležitosť zblízka Ranuša – 0 : 1. Domáci v prestávke prestriedali a začali druhý polčas aktívnejšie. Snaha domácich predsa len priniesla ovocie v 77. min., keď presný center Potúčka hlavou využil Šebo – 1 : 1. Hneď po rozohrávke a zisku lopty domáci Hílek nastrelil brvno a v 82. min. peknú strelu Filipa Hubeka chytil hosťujúci brankár Múčka. V závere nevyužil únik domáci  Šefčík a následne ten istý hráč nepremenil vo vyloženej šanci spätnú prihrávku. Zostava: Michálek –  J. Potúček, Zubálik, Miča, Hyža (46. Hílek), Šarudi, Čmela, Šebo, Kubisa (46. Šefčík), Koprda, Beňa (75. F. Hubek). Tréner Štefan Potúček.

Lehota pod Vtáčnikom - FK ŠVS Bradlan 0 : 2 (0 : 0), góly: Pavel Šebo 2.V prvom polčase za pomoci silného vetra si domáci vypracovali tlak, mali aj šancu na začiatku zápasu, ale ju nevyužili. Obidva góly dal náš v poslednom čase najlepší strelec Šebo. Prvý v 64. min. a druhý v 89. min. Naše víťazstvo je zaslúžené.

FK ŠVS Bradlan  – SFK Nová Ves nad Váhom 1 : 1 (1 : 0), góly: 10. Daniel Koprda, 58. Jozef Koritina. Obojstranne svižný úvod prestížneho stretnutia zvládli lepšie naši, keď v 10. min. center Miču premenil na úvodný gól pri vzdialenejšej žrdi Daniel Koprda – 1 : 0. Bradlan bol lídrovi súťaže vyrovnaným súperom a v 17. min. tutovku nepremenil Hyža, keď brankárom Grznárom vyrazenú loptu z priameho kopu nedokázal poslať za jeho chrbát, brankár hostí aj opakovane výborne zakročil. Do druhej časti poslal tréner hostí dvoch čerstvých hráčov v snahe zvrátiť nepriaznivý stav, ale tón hre udávali stále domáci. Hlavičku Beňu v 50. min. tiež hlavou zastavil na bránkovej čiare Gablech. Hostia predsa len vyrovnali, keď z ojedinelej akcie po faule v 58. min. center Hanka využil  Jozef Koritina – 1 : 1. Naši hráči boli stále lepším mužstvom, snažili sa streliť vedúci gól a viac túžili po víťazstve. Keď však v 82. min. Hyža zásluhou brankára Novej Vsi nevyužil ani svoju druhú čistú šancu, body si súperi rozdelili. Brezová  p. Br.: Michálek – J. Potúček (69. Šimko), Zubálik, Miča,Čmela, Šarudi, Hyža, Šebo,Kubisa, Koprda, Beňa (77. Šefčík). Tréner Štefan Potúček.

2. trieda juh –  B – dospelí

Hrašné – FK ŠVS Bradlan B (Košariská) 0 : 1 (0 : 1), gól: Michal Potúček. V prvom majstrovskom stretnutí dosiahli Košariská cenné víťazstvo. V prvom polčase boli naši hráči lepší, ujali sa vedenia. Po prestávke sa domáci snažili vyrovnať, ale Košariská tri body udržali. Bradlan B (Košariská): Kroupa – Menkyna, Bajcar, Šido, Danko, Barbírik, Minárčiný, Lang, Škrabák, M. Potúček, Harasník. Striedali Repta, Boor. Tréner Andrej Nemec.

FK ŠVS Bradlan B (Košariská) – Kostolné 2 : 1 (2 : 1), góly: Pavol Šido (11 m), Juraj Škrabák. V prvom polčase mal zápas veľmi dobrú úroveň. Hostia viedli, ale domáci dvomi zaslúženými gólmi zápas zvrátili. V druhej časti malo Kostolné prevahu, chcelo vyrovnať. Bol to boj s viacerými nepotrestanými faulami. Košariská získali tri cenné body s ambicióznym nováčikom.

Lúka n. V – FK ŠVS Bradlan B (Košariská) 1 : 2 (0 : 1), góly: Michal Potúček 2. Košariská dokázali vyhrať aj u silného súpera a zatiaľ majú plný bodový zisk.

FK ŠVS Bradlan B (Košariská) – Hrádok 1 : 0 (0 : 0), gól: Matúš Beňo.

Turá  Lúka – FK ŠVS Bradlan B (Košariská) 3 : 1 (2 : 1), góly: Filip Bruško, Lukáš Pekník, Miroslav Manák – Matúš Beňo.

2. liga - starší dorast

FK ŠVS Bradlan – Slovan Bratislava B 5 : 1 (2 : 1), góly: Jakub Šulc 2 (jeden z 11 m), Martin Nemec, Jakub Kubina, Daniel Šebesta – Štefan Mizera. V prvom kole druhej dorasteneckej ligy náš nováčik dosiahol vysoké víťazstvo, keď predčil Slovan (U 18) najmä v premieňaní šancí. V prvom polčase mali naši územnú prevahu, ale prehrávali od 35. min. 0 : 1. V priebehu minúty (40. – 41.) ale polčasový výsledok otočili. V úvode druhého polčasu mali hostia 3 – 4 čisté gólové šance, ale ich nepremenili. Naopak, naši hráči stav zvyšovali a odniesli si prvé tri druholigové body. Kvalitné stretnutie sledovalo pomerne veľa divákov a svojím veľmi dobrým výkonom po všetkých stránkach poslali naši chlapci pozvánku na najbližší domáci majstrovský zápas aj ďalším, ktorí toto prvé stretnutie nevideli. Zostava: Ondrej Klempa – Lukáš Smolíček, Tomáš Gabriš (79. Dávid Karas), Ján Milčík, Jakub Kubina, Martin Žabka, Tidiane Djiby Ba (89. Matúš Hrdlička), Jakub Šulc(posila z AAC Sparta Trenčín), Martin Nemec(posila z FK Spartak Trnava), Daniel Šebesta, Lukáš Netsch (69. Ján Tománek). Tréner Miroslav Hainc, vedúci mužstva Vladimír Babiar. Chýbali Lamine Fall, Andrej Lorenc.

Prievidza – FK ŠVS Bradlan 1 : 3, góly: Lamine Fall 2, Matúš Hrdlička.

FK ŠVS Bradlan – FK Púchov  2 : 1 (1 : 1), góly: Tidiane Djiby Ba, Daniel Šebesta.Aj v treťom zápase súťaže naši naplno bodovali. S dobrým súperom znova prehrávali od 29. min., ale v 32. min. hlavou po rohu vyrovnal Djiby Ba a tri body zabezpečil po jeho úniku a spätnej prihrávke v už nastavenom čase Šebesta.

Zlaté  Moravce - FK ŠVS Bradlan  0 : 2 (0 : 0), góly: Lamine Fall, Daniel Šebesta.Štvrtý zápas – štvrtý plný bodový zisk zaznamenali naši starší dorastenci. Po bezgólovom polčase sa ujali vedenia v 40. sekunde 2. polčasu Fallom a v 88. min. tri body potvrdil druhým gólom Šebesta. V zápase sme mali herne navrch, viac šancí a zvíťazili sme zaslúžene.

FK ŠVS Bradlan – MFK Dubnica n. V. „B“ /U 18/ 3 : 1 (2 : 1), góly: vlastný, Tidiane Djiby Ba, Daniel Šebesta – vlastný.Ani v piatom súťažnom zápase naši starší dorastenci nestratili ani bod a s plným bodovým ziskom vedú tabuľku. Už v 4. min. sa ujali vedenia vlastným gólom súpera. Na 2 : 0 zvýšil v 26. min.  Djiby Ba, keď uplatnil svoj dôraz v 16-ke hostí. Hostia znížili v 30. min., keď si vlastný gól dali pre zmenu naši hráči. V druhom polčase najskôr Dubnica získala iniciatívu, ale Bradlan hru vyrovnal a kapitán Šebesta poistil víťazstvo tretím zásahom v 65. min.

2. liga – mladší dorast

FK ŠVS Bradlan – Slovan Bratislava B 1 : 4 (0 : 3), gól: Marek Malík.  Zohratejší hosťujúci kolektív bol zatiaľ nad sily našich hráčov, ale prvý nepriaznivý výsledok v tak kvalitnej súťaži vôbec nič neznamená. Hráči Slovana boli lepší v pohybe, pôsobili futbalovejším dojmom, individuálne boli na vyššej úrovni, a preto vyhrali. Naši chlapci vytvárajú nový kolektív a asi mesiac sa ešte len formujú. Svoje kvality ukážu určite už onedlho. Zostava: Erik Jurica – Dávid Domes, Igor Oravec, Martin Petrík, Dominik Kadlečík (posila z Rohova), Igor Horniaček, Dominik Cellary (posila z ČSFA Malacky), Frederik Bolf (Malacky), Dominik Lorenc, Samuel Kopča (Malacky), Marek Malík (Malacky) - Matúš Krásny. Tréner Pavol Nosko.

Prievidza – FK ŠVS Bradlan  2 : 1, gól: Marek Malík.

FK ŠVS Bradlan – FK Púchov  0 : 0. V súboji hráčov hostí s naším brankárom sa body delili.

Zlaté  Moravce - FK ŠVS Bradlan 2 : 1 (1 : 1), gól: Dominik Lorenc . Aj keď sa naši mladší dorastenci ujali vedenia D. Lorencom, domácim sa podarilo zápas otočiť a získať tri body.

FK ŠVS Bradlan – MFK Dubnica n. V. „B“ 1 : 6 (1 : 3), gól: Schemmer.

Majstrovstvo oblasti- mladší žiaci

FK ŠVS Bradlan – Očkov 7 : 0, góly: Adam Huskič, Richard Barcaj, Roman Kozubík, Erik Pagáč, Lukáš Gimeš, Dominik Fukna, Ján Repta. Hráči Brezovej boli technickejší a zaslúžene vyhrali.

Trenčianske Jastrabie – FK ŠVS Bradlan 4 : 0. Výsledok nezodpovedá priebehu hry, naši hráči doplatili na individuálne chyby.