2007_07(júl)

Slávnosti bratstva

Tohoročné Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Javorine, ktoré sa uskutočnili poslednú júlovú nedeľu, boli veľmi vydarené. Príjemné slnečné počasie vylákalo na vrchol Bielych Karpát, do okolia Holubyho chaty (už denne otvorenej) asi päťtisíc účastníkov. Tí sa spontánne zabávali sledovaním hudobných, tanečných a speváckych čísel v podaní súborov a jednotlivcov z oboch strán hranice. V stánkoch si zasa pochutili na pripravených jedlách či nápojoch. Bola medzi nimi aj početná skupina našich obyvateľov, pre ktorých MsKS pripravilo autobusový zájazd.


Organizátormi Slávností boli samosprávy miest a obcí z oboch strán hranice. Predstavitelia Zlínskeho, Juhomoravského, Trenčianskeho a Trnavského kraja podujatie zaštítili. Nechýbali ani čelní predstavitelia ústavodarných zhromaždení oboch republík.
Pri stretnutí s organizátormi vyslovila primátorka mesta JUDr. Anna Danková prianie, aby v budúcnosti naše mesto opäť participovalo na organizácii podujatia, ktorého tradícia začala pred 152. rokmi na impulz nášho rodáka Samuela Jurkoviča. Dnes už slávnu vetu – Tu bratia vždy sa stretať budú – vyslovil zasa jeho nastávajúci zať J. M. Hurban, ktorého rok práve prežívame. Aj preto primátorka spolu s členom komisie kultúry, vzdelávania, mládeže a športu Mgr. Petrom Uhlíkom a ďalšími našimi občanmi položila kvety k Hurbanovmu pamätníku na hranici, ktorá nerozdeľuje, ale spája.
 
M.V.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasov: 0] 1 2 3 4 5
| Zverejnil: Matúš Valihora | Vydané dňa 14. 08. 2007 | 1129 x prečítané | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailTlačiť článok
Čitatelia

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

Vyhľadávanie

Vyhľadať textRozšírené vyhľadávanie
<<  Júl  >>
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

www stránky mesta Novinky spod Bradla - internetová podoba mesačníka mesta Brezová pod Bradlom
Vydáva MsÚ Brezová pod Bradlom. Redakcia: MsÚ, Nám. M. R. Štefánika 1, 906 13 Brezová pod Bradlom, e-mail: mesto@brezova.sk. Redakčná rada: A. Fedorová, J. Kazičková, T. Malková, J. Reptová. Zodpovedná redaktorka: G. Plačková, tel.: +421 915 878 004. Redakcia si vyhradzuje právo príspevky skrátiť, redakčne upraviť, neuverejniť. Zodpovednosť za obsah písomných a fotografických materiálov nesú autori. Vydavateľ nezaručuje pravdivosť informácií obsiahutých v platenej inzercii. Evidenčné číslo periodickej tlače: EV 2892/09. Uzávierka posledný deň v každom mesiaci.
Táto web stránka bola vytvorená prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server