Slávnostné otvorenie detského ihriska na Sídlisku Dušana Jurkoviča

Autor: Terézia Malková <malkova(at)brezova.sk>, Téma: 2009_10(október), Vydané dňa: 06. 11. 2009

pre zväčšenie kliknite na obrázokV rámci projektu „Lesy v meste“ na podporu výstavby detských ihrísk na Slovensku, ktorý vznikol z iniciatívy občianskeho združenia Les Petites Femmes a finančnej podpory Nadácie SPP, bolo vybraté aj naše mesto. Partnerom pre tento projekt bola švédska spoločnosť HAGS Aneby AB, ktorej výhradné zastúpenie pre Slovensko má spoločnosť ŠTUDIO-21 plus, s.r.o.
9. október 2009 bol ten dlho očakávaný deň, keď pani primátorka mesta spolu so zástupcami spoločnosti HAGS 


Aneby AB, ŠTUDIO-21 plus, s.r.o. a nadácie SPP slávnostne odovzdali detské ihrisko na Sídlisku Dušana Jurkoviča deťom do užívania. Tých sa tam stretlo takmer 60 a všetky mali jediný spoločný cieľ - čím skôr si vyskúšať kvalitu hojdačiek, šmykľaviek, preliezok a ostatných herných prvkov.
Na úvod sa predstavili deti zo základnej umeleckej školy v hre na heligónke a po nich vystúpili „lienky“, deti z III. materskej školy.
Pani primátorka po krátkom príhovore v sprievode fanfár prestrihla spolu so zástupkyňou spoločnosti HAGS Aneby AB stuhu. Nasledoval „prvý oficiálny zošmyk“ a týmto otváracím aktom sa už ihrisko stalo výlučne dejiskom detských aktivít a zábavy. Napriek výraznému ochladeniu si rozšantené deti ihrisko naplno vychutnávali.
Všetci pevne veríme, že ihrisko je dobrou investíciou pre naše deti, že si ho budú chrániť a nie ničiť, a že sa vždy domov vrátia do sýtosti vyhraté.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa na výstavbe a otvorení ihriska podieľali a všetkým návštevníkom ihriska prajeme veľa príjemných zážitkov.

odd. sociálne, školstva a kultúry