Penzióny v programe 4CYKLOREGIO

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2009_07(júl), Vydané dňa: 17. 08. 2009

pre zväčšenie kliknite na obrázokpre zväčšenie kliknite na obrázokProjekt 4CYKLOREGIO, ktorý realizuje Združenie obcí subregión Pod Bradlom bol od začiatku formovaný ako širší program rozvoja vidieckeho cestovného ruchu. Preto sa jeho prirodzenou súčasťou stávajú aj penzióny na budovanej cyklotrase. Ich existencia významne ovplyvní kvalitu ponúkaných služieb pre cykloturistov i turistov. Zvlášť cenné je, že penzióny majú pevnú väzbu k nášmu kopaničiarskemu regiónu. Väčšina z nich je stavbami pôvodnej ľudovej architektúry, jeden z nich, penzión U Juhása, je zapísaný v Zozname pamiatok. Obdobne aj dokončovaný penzión

 Holotéch víška je stavbou ľudovej architektúry. Je chvályhodné, že majitelia penziónov pristupujú k dedičstvu predkov s úctou a rešpektom, o čom sa môžeme presvedčiť na každom detaile rekonštruovaných stavieb. Nie je to jednoduché, povedal by vám každý z nich. Skĺbiť samozrejmé požiadavky dnešnej doby v oblasti cestovného ruchu s pôvodným, tradičným, nezriedka viac ako 100-ročným, je zložité a aj finančne náročné.
Že sa to dobre darí, sa môžete presvedčiť aj na dokončovanom penzióne Holotéch víška v Dolných Košariskách. Budova má nový vzhľad, ktorého súčasťou je tradičná úprava obvodových stien, navrhnutá s veľkým citom doc. Ing. Viliamom J. Gruskom. Predpokladaným termínom otvorenia penziónou je I. polrok 2010. Penzión bude ľahko dostupný pre všetkých obyvateľov Brezovej pod Bradlom, veď po cyklotrase od priehrady popri potoku Bystrina to bude len 1955 m.

-SPB-