Medzinárodný deň detí

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2009_06(jún), Vydané dňa: 17. 07. 2009

Prvá júnová nedeľa bola sviatočná pre všetky deti v našom meste. V priestoroch Gazdovského dvora u Apka a v priľahlom lese sa uskutočnil deň detí organizovaný Centrom voľného času a Mestom Brezová pod Bradlom. Veselé podujatie začínalo o 14-tej hodine.
Hlavnou atrakciou bola cesta rozprávkovo-strašidelným lesom, ktorý pre deti pripravili starší kamaráti z CVČ. Deti chodili v skupinkách s rodičmi alebo bez rodičov (podľa smelosti a nebojácnosti dieťaťa). Do začarovaného lesa ich


 púšťal pán kráľ. Na začiatku ich vystrašil fredy krooger, lesným vílam museli splniť rôzne úlohy. Červenej čiapočke deti spievali, princeznej vyťahovali prstienok zo začarovanej studničky, vodníkovi pomáhali chytať ryby, tancovali s Krvavou Marry, hádzali šiškou do terča pre ježibabu a hlavne utekali pred hrobárom a upírom.
V cieli ich čakali ďalšie atrakcie ako nafukovací hrad, šmýkačky, kolotoče, „opekačka“, kde deti ešte dlho šantili a zabávali sa. Do tanca a na počúvanie hrala hudobná skupina Vodopády. Zábava sa skončila, až keď na oblohe jasne svietili hviezdičky.

Tomáš Perička
CVČ Brezová