Futbal

Autor: Viera Mikulčíková <vieramikulcikova(at)gmail.com>, Téma: 2009_04(apríl), Vydané dňa: 06. 05. 2009

4. liga severozápad – A - dospelí
Kanianka - FK ŠVS Bradlan 3 : 2 (2 : 1), góly: Peter Hílek, Milan Pavlovič. Proti tomuto súperovi sa za normálnych okolností dal uhrať úspešný výsledok. Ale, mierne povedané, nie celkom presvedčivý výkon obrany a brankára sa podpísal pod nečakanú prehru.

FK ŠVS Bradlan – PFK Piešťany 1 : 2 (1 : 0), góly: 15. Ján Petráš – 67. Roman Gajarský, 78. Ľubomír Vyskoč. Susedské derby stretnutie sa začalo v dobrom tempe a diváci sa mali od začiatku na čo pozerať. Brezová: Michálek – Nosko, Marík, Miča, Pavlovič, Šarudi, Pavlík, Petráš (77. Poláčik), Hílek (87. Beňa), Koprda, J. Potúček (68. Starych). Tréner: Jaroslav Potúček.
FK Senica - FK ŠVS Bradlan 0 : 0. Aj v tomto zápase sa potvrdilo, že derby nemá favorita a už vôbec nie vopred určeného víťaza. Brezovskí futbalisti pripravili už takmer postupujúcich Seničanov v ich prostredí o dva body a sami sa tešia zo zisku jedného. Alebo aj naopak. Domáci nenašli recept na prekonanie našej obrany a veľmi dobre chytajúceho brankára Michálka. Naše mužstvo si za rozumný a hlavne disciplinovaný výkon bod zaslúžilo, čo v podstate uznali obidve strany. Krátko pred koncom bol vylúčený senický kapitán Bíly.
Zostava: Martin Michálek - Dušan Miča, Milan Pavlovič (C), Vladimír Marík, Pavol Nosko - Daniel Koprda, Stanislav Šarudi, Juraj Poláčik, Peter Hílek (81. min. Filip Hubek) - Miroslav Pavlík (89. min. Jaroslav Potúček ml.), Jozef Beňa (73. min. Silvester Starych), tréner: Jaroslav Potúček.
FK ŠVS Bradlan – OFK Solčany 4 : 2 (2 : 2), góly: 15. Petráš, 30. Pavlovič, 56. Koprda, 86. Starych - 28. Soboňa, 39. Mihálik (11 m). Od úvodu stretnutia boli aktívnejší naši, hostia sa snažili organizovane brániť a vyrážať do rýchlych brejkov, čo sa im aj darilo. Brezová: Michálek – Nosko, Marík, Miča (81. M. Potúček), Pavlovič, Šarudi, Pavlík, Poláčik (46. J. Potúček ml.), Petráš, Koprda, Hílek (46. Starych). Tréner Jaroslav Potúček.

2. trieda juh – B – dospelí FK ŠVS Bradlan B (Košariská)
Hrašné – FK ŠVS Bradlan B (Košariská) 1 : 1 (0 : 0), góly: Ján Marônek – Matúš Beňo. Prvý polčas bol vyrovnaný, šancí bolo minimum. Hneď po prestávke krásne do šibenice trafil domáci Marônek a prehrávali sme 0 : 1. Ale vzápätí po centri Menkynu hlavou vyrovnal Beňo. Hoci mal Bradlan potom viac z hry, skóre sa už nemenilo.
FK ŠVS Bradlan B (Košariská) – Považany 2 : 3 (0 : 3), góly: Matúš Beňo, Štefan Nemec. Hostia v 1. polčase vyťažili z minima maximum. Košariská streleckú smolu pretrhli v prvej štvrťhodine druhého polčasu, ale nečakanej prehre už nezabránili.
Trenčianske Bohuslavice – FK ŠVS Bradlan B (Košariská) 4 : 0 (2 : 0). Košariská už v 7. min. prehrávali 0 : 2, potom hru vyrovnali. Za tohto stavu nastrelili žrď z priameho kopu, teda neznížili, ale dostali ďalšie dva góly a nakoniec vysoko prehrali.
FK ŠVS Bradlan B (Košariská) – Lúka nad Váhom 1 : 4 (0 : 3), gól: Matúš Beňo.

3. liga – starší dorast
FK ŠVS Bradlan – J. Bohunice 3 : 0 (1 : 0), góly: Norbert Hubek 2, Marek Kubisa (11 m). V prvom polčase sa súperi oťukávali, bol vyrovnaný, ale dôležité bolo, že naši hráči premenili hneď svoju prvú šancu na gól. Celý zápas videli diváci dobrý futbal, do šancí sa dostávali aj hostia, ale brankár Maliarik si so všetkými poradil a udržal čisté konto.
Nové Zámky - FK ŠVS Bradlan 0 : 4 (0 : 0), góly: Michal Hyža 2, Djiby Ba, Daniel Šebesta. Až zvýšenou aktivitou v 2. polčase a po preskupení formácií naši chlapci dosiahli ďalšie cenné a jednoznačné víťazstvo. Museli si chvíľu zvykať na väčšie ihrisko a prírodný trávnik. V 47. min. otvoril skóre po centri Šebestu Hyža hlavou, druhý gól padol po úniku N. Hubeka, spätnej prihrávke a následnej spolupráci našich Senegalčanov – Fall posunul na Djibyho Ba – 2 : 0. Potom Šebesta a svojím druhým gólom Hyža potvrdili jasnú výhru.
FK ŠVS Bradlan – AFC Nové Mesto 3 : 1 (2 : 0), góly: Norbert Hubek, Michal Hyža, Lukáš Smolíček – Ján Hulínek. Okrem úvodných minút naši hráči kontrolovali vývoj zápasu, aj keď ich víťazstvo mohlo byť oveľa vyššie. Najmä v 2. polčase mali výraznú prevahu, hrali pekný futbal, ale nepremenili viaceré dobré príležitosti. Prvý gól strelil v 21. min. po brankárom vyrazenej Zubálikovej hlavičke N. Hubek a druhý pridal o 7 minút po akcii Kubisa – Fall – Hubek M. Hyža. V 48. min. peknou strelou zvýšil L. Smolíček na 3 : 0. Hostia znižovali až v 89. min.
Hurbanovo - FK ŠVS Bradlan 0 : 4 (0 : 3), góly: Norbert Hubek a Lamine Fall po 2. Ďalšie víťazstvo sa zrodilo najmä vďaka výkonu v prvom polčase, keď sa prakticky rozhodlo. V druhom polčase ešte navyše naši nepremenili jedenástku. Po prehre Senice majú v tabuľke 8 kôl pred koncom pred ňou 12-bodový – verme, že rozhodujúci - náskok na čele.

3. liga – mladší dorast
FK ŠVS Bradlan – J. Bohunice 0 : 0. Napriek bezgólovému výsledku podali naši dobrý výkon, snažili sa hrať kombinačne, chceli vyhrať, ale chýbalo to povestné športové šťastie. V brezovskom drese sa dobre uviedol Senegalčan Djiby Ba.
Nové Zámky - FK ŠVS Bradlan 0 : 3 (0 : 2), góly: Matúš Hrdlička, A. Lorenc (11 m), Klempa. Ani v tomto zápase už po prvom polčase nebolo o víťazovi pochýb, keď skórovali Hrdlička a po faule na Klempu z jedenástky Lorenc. Poistku pridal v druhej časti Klempa.
FK ŠVS Bradlan – AFC Nové Mesto 2 : 0 (0 : 0), góly: Dávid Karas, Ján Tománek. Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, v druhom naši hráči vyjadrili územnú prevahu proti dobrému súperovi dvomi gólmi, aj keď na začiatku druhej časti boli v troch šanciach najprv Novomešťania. Potom ale v 55. min. D. Karas hlavou a v 73. min. Tománek prízemnou strelou z diaľky zabezpečili zaslúžené víťazstvo, ktoré však tiež mohlo byť aj výraznejšie.
Hurbanovo - FK ŠVS Bradlan 0 : 6. Ani tu nie je čo riešiť.

3. liga stred – starší žiaci
FK ŠVS Bradlan – Holíč 7 : 0 (3 : 0), góly: Dominik Lorenc 4, Horniaček, Kuchta.
Vrbové – FK ŠVS Bradlan 0 : 4 (0 : 0),góly: D. Lorenc 2, Kuchta, Horniaček.
FK ŠVS Bradlan – FK Senica „B“ 0 : 3 (0 : 2). Herne to bol celkom vyrovnaný zápas, ale vždy rozhodujú góly.
Skalica – FK ŠVS Bradlan 3 : 0.

3. liga stred – mladší žiaci
FK ŠVS Bradlan - Holíč 1 : 2 (0 : 2), gól: Tobiáš.
Vrbové – FK ŠVS Bradlan - nehralo sa, lebo Vrbové v kategórii MŽ vylúčili zo súťaže.
FK ŠVS Bradlan – FK Senica „B“ 0 : 12 (0 : 6). Seničania (U 12 – roč. 97) hrali naozaj veľmi pekný futbal, aký sa v tejto kategórii často nevidí.
Skalica – FK ŠVS Bradlan 5 : 0.

Podľa Ľ. Barbírika spracovala V. Mikulčíková.