Pripomenuli si jubileum školy

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2009_01(január), Zdroj: V. Mikulčíková, Vydané dňa: 22. 02. 2009

Pred deväťdesiatimi rokmi, 7. januára 1919, sa začalo vyučovanie v brezovskej škole, vtedy prvej meštianskej škole na Slovensku v novovzniknutej ČSR.
Vzácne jubileum si na januárovom stretnutí pripomenuli členovia klubu Spoločnosti M. R. Štefánika. Bývalí žiaci a učitelia (Al. Závodná, V. Petrovič, V. Kravárik, J. Nosko) veselo i vážne zaspomínali na roky strávené v škole.
Predseda klubu P. Uhlík, ktorý v Brezovej odučil rekordných 41 rokov, privítal medzi hosťami vedúcu oddelenia

sociálneho, školstva a kultúry E. Ušiakovú, riaditeľa ZŠ MRŠ v Košariskách M. Janštu a súčasných predstaviteľov a učiteľov brezovskej školy. Ich program, výchovno-vyučovacie výsledky i úspechy žiakov prezentoval audiovizuálnou formou riaditeľ M. Klandúch. Jeho vystúpenie sa stretlo s priaznivým ohlasom u prítomných.
Tí podporili návrh emeritného učiteľa J. Mikláša, aby ZŠ k spomínanému výročiu pripravila pre verejnosť dôstojnú akadémiu v ND Štefánikovom a aby sa jej program spojil s tohoročným 300. výročím udelenia mestských práv Brezovej.

OSŠK