Otvorenie TEEN PARKU (I. etapa)

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2008_10(október), Zdroj: Odd. reg. roz., Vydané dňa: 16. 11. 2008

pre zväčšenie kliknite na obrázokPočas slnečného poobedia 21.októbra 2008 sa v lokalite Horný rad uskutočnilo slávnostné otvorenie športovo-rekreačného areálu TEEN PARK (I. etapa). Tento projekt sa realizoval vďaka podpore z nadačného fondu Západoslovenská energetika, a. s., Nadácie Pontis a Mesta Brezová pod Bradlom. Otvorenia TEEN PARKU sa zúčastnili zástupcovia mesta Brezová pod Bradlom, zástupcovia a riaditeľ základnej školy, členovia klubu BRADLOBIKE a samozrejme deti a mládež. Pozvaní zástupcovia ZSE, a.s., a Nadácie PONTIS, ako hlavného partnera projektu, sa pre

zaneprázdnenosť nemohli zúčastniť.
Program otvorenia TEEN PARKU začal o 15. hodine oficiálnymi príhovormi a stručným predstavením projektu. Následne prednosta mesta Bc. Marian Gavlas sprístupnil lezeckú stenu nie prestrihnutím pásky, ale svojím prvým lezeckým pokusom. Krátke ukážky športového lezenia predviedli členovia Senického klubu horolezcov. Ukážky boli pre prítomné deti určite inšpiratívne, čo dokázali počas minisúťaže v lezení. Čiastočnou motiváciou im boli sladké odmeny pre víťazov. Menšie deti mali prvýkrát možnosť vyskúšať si nové herné prvky, ktoré sú umiestnené v blízkosti lezeckej steny.
Súčasťou programu boli i jazdy chlapcov na novovybudovanej dráhe pre terénnu cyklistiku. Táto partia, okrem svojho jazdeckého umenia, výrazne pomohla pri budovaní dráhy aj svojou brigádnickou prácou, za čo si zaslúžia našu pochvalu.
Bolo veľmi príjemné pozorovať prvé reakcie detí a teenagerov, ich spontánnosť pri skúšaní nových športových „kúskov“. Umocnilo to v nás presvedčenie o zmysluplnosti tohto projektu.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na realizácii projektu TEEN PARK (I. etapa), za podporu, pomoc i tým, ktorí ju prisľúbili pri realizácii II. etapy. Dúfame, že areál bude miestom zábavy, pohybu, pohody a dobrej nálady.

RR