Projekt na oživenie tradícií

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2008_09(september), Zdroj: M. Amzlerová, Vydané dňa: 17. 10. 2008

pre zväčšenie kliknite na obrázok Nadačný fond Slovak Telekom pri Nadácii Intenda a Mesto Brezová pod Bradlom informujú, že na základe výzvy „Víťazstvá, kde niet porazených“ a za finančnej podpory z Nadačného fondu Slovak Telekom pri Nadácii Intenda prebieha v meste Brezová pod Bradlom v mesiacoch september – november 2008 projekt s názvom:
„Učím sa novému podľa starých tradícií a staré tradície tvoria priestor pre nové možnosti“.
Ide o vzájomnú spoluprácu medzi klubom dôchodcov a materskými školami zameranú na oživenie starých tradícií.


Založenie tradície s cieľom priblíženia sa dvoch generáciou oddelených skupín ľudí, ktorí si majú vždy o čom porozprávať a tešia sa na vzájomné stretnutia v klube dôchodcov.
Podujatia prebiehajú v klube dôchodcov, v MŠ a v Národnom dome Štefánikovom.
Celý projekt pozostáva zo 4 hlavných podujatí: PERKO, DEŇ ŠKRIATKOV, MOJI STARÍ RODIČIA, MARTIN A KATARÍNA. Všetkých stretnutí bude celkom 8. Každé podujatie je zložené zo 6 tematických častí:
Stretnutie s tradíciou, Učenie sa novému, Tvorivá dielňa, Najmenší festival, Edičná činnosť a propagácia,
Posedenie u nás doma.
Projekt vznikol na základe podnetu riaditeliek MŠ v Brezovej pod Bradlom a prijatia myšlienky založenia vzájomnej spolupráce vedúcou v Klube dôchodcov Brezová pod Bradlom a jeho členiek.
Podanie projektu - Oddelenie sociálne, kultúry a športu pri MsÚ v Brezovej pod Bradlom.
Realizácia - Oddelenie sociálne, kultúry a športu pri MsÚ, MŠ Sídl. D. Jurkoviča, MŠ Budovateľská, Klub dôchodcov Brezová pod Bradlom.

M. Amzlerová, odd. SŠK