Indoor bike centrum opäť otvorené

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2008_09(september), Zdroj: T. Repta, Vydané dňa: 17. 10. 2008

pre zväčšenie kliknite na obrázokV stredu 1. októbra sa opäť otvorili brány Indoor bike centra. Tak ako aj v minulej sezóne si môžu všetci športoví nadšenci zašportovať na kvalitných stacionárnych bicykloch v priestoroch bývalej Materskej škôlky na Nám. 7. apríla. Indoor bike je obľúbené skupinové cvičenie na špeciálne upravenom stacionárnom bicykli pod vedením inštruktora za sprievodu stimulujúcej hudby.
Pre koho je Indoor bike určený?


Pre všetky vekové kategórie – od detí až po seniorov. Cvičenie umožňuje aj špecializovanú prípravu na všetky druhy športov. Bežne ho využívajú na zlepšenie kondície hráči NHL.

V čom sa špecializované bicykle líšia od stacionárnych, ktoré poznáme z posilňovní?
Silný zotrvačník navodzuje pocit jazdy na skutočnom bicykli. Záťaž si nastavíte jednoduchým otočením kolieska, ktoré funguje aj ako brzda. Takmer totožné sú uhly kostry cyklotrenažéra s kostrou bežných cestných bicyklov.

Môžem začať s tréningom, aj keď necvičím a nemám žiadnu kondíciu?
Základný stupeň lekcie zvládnete, aj keď ste nikdy nešportovali. Nemusíte sa učiť žiadne choreografie. Jednoducho nasledujete slová inštruktora, počúvate hudbu a v jej rytme šliapete. Navyše si môžete sami regulovať tempo i záťaž. Ak chcete získať kondíciu, stačí vám hodinová lekcia dva až trikrát týždenne.

Koľko schudnem?
Keďže indoor bike zaťažuje najmä stehenný a lýtkový sval, chudnete veľmi rýchlo. Tuky začínate spaľovať už po pätnástich minútach jazdy. Za štyridsaťpäťminútovú lekciu schudnete 400 až 600 kalórií a najazdíte v priemere 26 kilometrov.

Čo si mám na hodinu priniesť?
Základnou výbavou je liter vody, uterák, športové oblečenie a pohodlná športová obuv. Neskôr doporučujeme kúpiť cyklistické nohavice s mäkkým sedom, cyklistické tretry a špeciálne hodinky, ktoré vám ukazujú frekvenciu tepu.

Autor: (ŠKB)