Opäť sme boli v Březovej

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2008_07(júl), Zdroj: Eva Ušiaková, Vydané dňa: 13. 08. 2008

pre zväčšenie kliknite na obrázokDňa 2.augusta sme opäť zavítali do Březovej, tentokrát u Uherského Brodu na XVI. ročník Stretnutia miest a obcí so spoločným názvom Březová – Brezová. Pri príjazde do malej moravskej obce nás vítali mladí ľudia v krojoch, ponúkli nás pohárikom výbornej slivovice apre zväčšenie kliknite na obrázok zaviedli na miesto stretnutia. Týmto miestom bol prekrásny areál so sídlom základnej školy, s futbalovým i volejbalovým ihriskom. Stretli sa tu mestá a obce: Březová u Karlových Varů, Březová u Sokolova, Březová nad Svitavou, Březová u Zlína, Březová u Vítkova, Březová u Uherského Brodu,

Březová u Hořovic a Brezová pod Bradlom.
pre zväčšenie kliknite na obrázok Stretnutie sa začalo slávnostným nástupom o 8,30 hod. na futbalovom ihrisku. Každý zástupca mesta či obce pozdravil všetky súťažné družstvá s prianím dobrých športových výkonov a príjemných zážitkov. Naše mesto bolo zastúpené primátorkou JUDr. Annou Dankovou a prednostom Bc. Marianom Gavlasom, ktorí našich súťažiacich povzbudzovali. Tentokrát sme mali zastúpenie vo futbale, kde sme skončili na poslednom mieste, hasičské družstvo mužov obsadilo tretie miesto. Po dlhšom čase sme tento rok súťažili i vo volejbale. Zmiešané družstvo volejbalistov obsadilo pekné tretie miesto.
O 19,00 hodine bolo slávnostné ukončenie s vyhlásením výsledkov a odovzdaním cien jednotlivým víťazom. Okrem športového vyžitia bol pre návštevníkov pripravený kultúrny program s ľudovou a tanečnou hudbou. Ani tentokrát nechýbalo dobré české pivo, milí a srdeční ľudia.
XVII. ročník stretnutia sa bude konať v našom meste. Podľa vyjadrenia zástupcov jednotlivých partnerských miest sa už teraz všetci k nám tešia.

Eva Ušiaková, odd. soc., školstva a kultúry