Veľká cena Bradla 2008

Autor: Viera Mikulčíková <vieramikulcikova(at)gmail.com>, Téma: 2008_07(júl), Vydané dňa: 13. 08. 2008

pre zväčšenie kliknite na obrázokMedzinárodné cyklistické preteky Veľká cena Bradla 2008, ktoré sa uskutočnili 26. 7. 2008 so štartom v Bratislave - Rači a cieľom na Bradle, zaznamenali jeho organizátori už 9. ročník.
Celkový počet 62 pretekárov z Rakúska, Maďarska, Česka a Slovenska bojovali aj o body do európskeho pohára. Nóvum súťaže bola rýchlostná prémia v Holíči, ktorú získal Ján Šipeky z Dukly Trenčín. Konečné poradie na Bradle: 1. Péter Kusztor P-Nívo Betón expresz, Maďarsko, 2. Maroš Kováč Dukla Trenčín Merida, 3. Rostislav Krotky AC


Sparta Praha. Poháre a ceny prevzali od poslanca NR SR Rafaela Rafaja, zástupkyne mestskej časti Rača Kramplovej, zástupcu MO SR a primátorky mesta Brezová pod Bradlom. Športové podujatie má aj spoločenský význam, veď sa koná pri príležitosti narodenia generála Milana Rastislava Štefánika a pri tejto príležitosti organizátori a účastníci pretekov kladú kyticu na mohylu. Prvý z troch zakladateľov GP Bradlo Pavol Gálik bol spokojný so športovou úrovňou pretekov, keď sa vyjadril: Som rád, že sa dnešných pretekov zúčastnili vynikajúci borci. Veď Maďari sú najlepší, chodia po celej Európe a aj ďalší pretekári z ôsmich tímov sú dobrí. A potom, som v rodnom kraji a každý rok na Bradle, čo nemôže povedať každý Slovák. Ďalší dobrovoľný organizátor pretekov Ján Danek, rodák z Bukovca, na otázku, aký bude jubilejný 10. ročník, prezradil: Doposiaľ to boli jednoetapové preteky, chceme pripraviť viacetapové. S ich organizáciou začneme už zajtra. Je veľmi dôležité zabezpečiť sponzoring na úrovni. Tretí nadšenec a tiež rodák z Myjavy Ján Meleg objasnil vznik pretekov: Raz som sa stretol v Bratislave s Palom a tak sme rozmýšľali, že čo keby sme spravili nejaké cyklistické preteky. Slovo dalo slovo a tak vznikla veľká cena. V ten istý deň sme sa stretli aj s Jankom a dohodli sme sa, že to skúsime. Keď zorganizujeme aspoň päť ročníkov, bude dobre. A predstavte si, bude ich už raz toľko! Toľko od fanatikov, ktorí nejako zabúdajú starnúť. Asi je to tým, že je to pre nich v určitom zmysle slova aj relax.

V. Mikulčíková