Ragan Open Brezová pod Bradlom 2008

Autor: Viera Mikulčíková <vieramikulcikova(at)gmail.com>, Téma: 2008_07(júl), Vydané dňa: 13. 08. 2008

pre zväčšenie kliknite na obrázokNa tenisových kurtoch v areáli Športovo-vzdelávacieho strediska v Brezovej pod Bradlom sa po roku opäť zišli priatelia, ktorí si medzi sebou zmerali sily v tomto peknom letnom športe.
Vždy v prvý júlový víkend sa nadšenci bieleho športu stretávajú, aby sa „ukázali“, ako sa za rok zlepšili, ale najmä, aby sa stretli bývalí spolužiaci a ich priatelia doma, najprv pri športe a večer pri dobrom jedle a v dobrej atmosfére. Táto skvelá nálada vládla v sobotu 5. 7. už od rána. Zakladateľ turnaja Jardo Mikláš, t. č. žijúci v Zlatých Moravciach,


prišiel k rodičom, ale stihol zorganizovať už 6. ročník dobre znejúceho (Ragan Open) turnaja. Spoluzakladatelia a stáli účastníci turnajov Martin Kosterec, Martin Halabrín a Pavol Mayer ani teraz nechýbali a doplnili ich ďalší priatelia: Dušan Valihora, Miroslav Matula, Ján Michálek, Juraj Minárčiný, Miroslav Janík, Martin Boháč, Marek Hegeduš, Igor Závodný, Roman Matúšek, Pavol Závodný a Milo Kosterec. Každý rok sa objaví nová tvár, ktorá je „hodna“ účasti turnaja. Hlavný organizátor Jaroslav Mikláš mi prezradil, že prvý, tzv. nultý ročník, sa odohral ešte v areáli rekreačného zariadenia Mladosť, ale bolo to také chaotické. Až o rok turnaj nabral ten správny šmrnc. Každý účastník po zaplatení štartovného dostane tričko s emblémom turnaja, celý deň občerstvenie, zabezpečený je aj pitný režim a víťaz dostane tzv. šalátovú misu – pohár, ktorý je putovný. Tento rok dostali poháre aj ďalší; druhý, tretí a štvrtý v poradí, čo normálne nebýva zvykom, ale títo chalani si to môžu dovoliť. V šiestom ročníku pribudlo nové meno na putovnom pohári. Po dvojnásobnom víťazovi Romanovi Minarechovi (tento rok chýbal) a trojnásobnom víťazovi Jardovi Miklášovi bude zvečnené meno Roman Matúšek. Na pomyselnú bedňu sa dostali Marek Hegeduš a Martin Halabrín, Jardo Mikláš bol až štvrtý.
Ďalšie (moje) poznatky: najmladší účastník – Jurajko Minárčiný (1982), najstarší účastník – Janko Michálek (1960) (porazil najmladšieho!), najzodpovednejší účastník – Jardo Mikláš (šak riaditel), hráč s najvyššou hmotnosťou – Pavol Mayer (baj očko), hráč s najnižšou hmotnosťou – Jardo Mikláš (jak zamladi), najvyšší účastník – Miroslav Janík (tuším aj profesne), brezofský John McEnroe – Duško Valihora (bez konkurencie).

V. Mikulčíková