Jún v centre voľného času

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2008_06(jún), Zdroj: Tomáš Perička, Vydané dňa: 15. 07. 2008

Paintball
V nedeľu 29. 6. 2008 sa v Dvoloch uskutočnil paintallový turnaj. Za príjemného letného počasia sa mohla mládež zahrať na policajtov a dobíjať skalné návršie alebo na obrancov, ktorí boli „zakenpení“ a bránili návršie. Zároveň to bola jedna časť odmeny pre tých, ktorí sa zúčastnili brigád z projektu Pomôžme si navzájom.
Turnaj prebiehal pod prísnym dohľadom T. Peričku. Aj touto formou by som chcel pozvať všetkých, ktorí sa nemohli


zúčastniť, na druhý turnaj v paintballe, ktorý sa uskutoční na konci letných prázdnin opäť vo Dvoloch.

Šach
Dňa 14. 6. sa vo Vrútkach konalo finálové kolo 1.ročníka Grand Prix detí v šachu.
Počas celej sezóny 2007/2008 sa po celom Slovensku uskutočnilo celkom 58 turnajov, na ktorých sa zúčastnil úctyhodný počet až 770 detí. Do tohto seriálu turnajov sa zapojili aj deti z nášho CVČ: Patrik Allina, Juraj Ciran, Jakub Gavlas, Martin Gálik, Tomáš Bouma a Marek Tomka.
Desaťčlenné finále v kategórii do 8 rokov malo aj naše zastúpenie v podobe Mareka Tomku, ktorý bol za dobré výsledky zapísaný na Listinu talentov Slovenského šachového zväzu. Dúfame, že ho dosiahnutý úspech povzbudí do ďalšej činnosti. Želáme mu veľa úspechov.

Výstava
Mestská polícia zorganizovala v spolupráci s OR PZ Senica zaujímavú výstavu s protidrogovou tematikou. Cieľom výstavy, ktorá bola určená deťom 1.stupňa ZŠ, bolo interaktívnou formou ukázať škodlivosť alkoholu, cigariet a marihuany.
Výstava sa skladala z fotografií, z náučného cigaretovo-alkoholického stolíka, z výukových pomôcok, väzenia a zo zaujímavých informačných letákov.
Na cigaretovo-alkoholickom stolíku boli napísané otázky, na ktoré museli deti nájsť odpovede ukryté na výstave. Výukové pomôcky predstavovali rukavice z cigaretovými ohorkami na konci namiesto prstov, obrázky zdravých a chorých pľúc. Fotografie ukazovali ako postupne fajčenie spôsobuje starnutie pokožky. Deti ale najviac zaujímalo väzenie. Po stenách väznice boli napísané niektoré odpovede na otázky z cigaretovo-alkoholického stolíka, ktoré mali za úlohu nájsť. Naviac videli, ako vyzerá svet cez okno s mrežami a sľúbili, že to už nikdy viac nechcú z tejto strany vidieť.

Tomáš Perička
CVČ Brezová