TOPFEST 2008 NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 27. – 28. 06. 2008

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2008_05(máj), Vydané dňa: 15. 06. 2008

    Čerství držitelia cien grammy za najlepší metalový výkon – americká thrashmetalová skupina SLAYER - mieri na Slovensko!
    Skupina, ktorá patrí k „VEĽKEJ ŠTVORKE“ thrash metalových skupín spoločne s 
Metalllicou, AnthraxomMegadethom, získala slávu a stala sa poprednou americkou thrash metalovou skupinou vydaním albumu Reign in Blood, ktorý je označovaný za „najťažší album všetkých čias“, čo sa uvádza v rockovom magazíne Kerrang.

Z pôvodného názvu Dragonslayer sa názov skrátil na SLAYER. Skupina, ktorú založili gitaristi Jeff Hanneman a Kerry King, funguje od roku 1981. Na TOPFESTE 2008 ich uvidíme 27. júna 2008 v zložení: Tom Araya, Jeff Hanneman, Kerry King, Dave Lombardo.

    Jubilejný piaty ročník
TOPFESTU podporia tiež ďalší interpreti zo Slovenska a Českej republiky, ktorí sa predstavia počas prvých dvoch prázdninových dní, celkom na troch pódiách. Okrem už zverejnených účinkujúcich KABÁT, ZÓNA A, PUDING PANI ELVISOVEJ, HT, AMPHIBIOS, DESMOD, POLEMIC, LAVAGANCE a PARA, tento rok uvidíme i nasledovných:
    CHINASKI
, skupina, ktorá podobne ako SLAYER pôsobí na hudobnej scéne vyše štvrť storočia, si získava ďalších a ďalších fanúšikov. Songy z posledného veľmi úspešného albumu – 07, ale aj osvedčené skladby preverené mnohými koncertmi a festivalmi si budete môcť vypočuť na TOPFESTE 2008.
    Zo skupiny, ktorá bola vo svojich začiatkoch označovaná ako slovenský The Cure, teda zo skupiny
HEX, je neustále cítiť radosť z hudby, ktorú vedia preniesť na všetkých ľudí v publiku. Táto energia teda nemôže chýbať.           Úvalská skupina DIVOKEJ BILL je v súčasnosti jednou z najúspešnejších kapiel českej hudobnej scény. Hrať ľuďom je pre nich to najdôležitejšie, čo dokazuje i dvd záznam z vypredanej pražskej Lucerny spred štyroch rokov.
    TLESKAČ
alebo tiež plzeňský ska orchester, ktorého ideologický vznik sa datuje k 1.1.2000, 5 minút po polnoci, prinesie veľa slnka, pohody, reggea a samozrejme ska. Za doterajšie pôsobenie vydali 3 albumy.  
    Punk predstaví kapela
PUNKREAS, ktorá má na konte 5 albumov, posledný a najnovší album SYSTEMUS ABORTUS sa práve dostáva na pulty predajní. Skupina začínala s takzvaným Punkom „77“ v polovici 90-tych rokov. Ich skladby môžete tiež nájsť na troch výberovkách.
    Ženské sólové interpretky bude zastupovať mladá speváčka
ANAWI, ktorej práve vrcholia prípravy na novom albume. Anawi má za sebou tiež turné s megaúspešnou skupinou HORKÝŽE SLÍŽE. Táto rocková formácia je nepretržite na výslní a je ďalším potvrdeným účinkujúcim na TOPFESTE 2008. Veľké úspechy majú i u západných susedov v Českej republike, kde na vyhlásení RGM Hudobných cien TV Óčka získali prvé miesto za najlepší zahraničný videoklip ku skladbe Bernardín. Na TOPFESTE 2008 určite odznejú skladby z ich megaúspešného posledného albumu R´n´B Soul, ale taktiež aj ich staršie skladby...
    Tým však plejáda účinkujúcich na
TOPFESTE 2008 nekončí. S ďalšími menami vás oboznámime v priebehu najbližších dní a týždňov...
   Vstupenky na
TOPFEST 2008 si je možné zakúpiť v sieťach: www.ticketportal.sk, www.eventim.sk, www.ticketart.sk. V predpredaji je permanentka (Sk 600,–) a jednodňová vstupenka (Sk 400,–). Viac informácií na: www.topfest.sk.