Futbal

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2008_03(marec), Vydané dňa: 17. 04. 2008

Starší dorast – 3. liga

FK Lokomotíva Trnava – FK ŠVS Bradlan 3 : 0 (3 : 0)
Zápas u vedúceho celku tabuľky bol veľmi náročný, aj keď spočiatku pomerne vyrovnaný, čo sa týka hry v poli. Ale rozhodli štandardné situácie a individuálne chyby našich hráčov.

FK ŠVS Bradlan Brezová pod Bradlom – Topoľčany 0 : 0
V prvom polčase bolo vzruchu menej, ale druhý polčas svojou kvalitou predčil prvý, obidve družstvá si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ktoré nepremenili, či už vďaka „dobre postaveným žrdiam“ oboch brán, alebo výborným výkonom brankárov. Stretnutie bolo bojovné, miestami občas tvrdé, čo rozhodca nedostatočne trestal najmä na strane hostí, ale možno povedať, že deľba bodov je zaslúžená.

Mladší dorast – 3. liga

FK Lokomotíva Trnava – FK ŠVS Bradlan 6 : 1 (3 : 1)
Gól: Tománek
Taktiež ťažký zápas s kvalitným súperom z tretej priečky v tabuľke. Už v 2. min. sa domáci ujali vedenia. Naši síce stihli vyrovnať, mali aj náznaky šancí, ale dve chyby v obrane zase „posadili na koňa“ domácich, ktorí potom zápas doviedli k hladkému víťazstvu.

FK ŠVS Bradlan Brezová pod Bradlom – Topoľčany 4 : 0 (2 : 0)
Góly: Vladimír Kutlák 2, Matúš Hrdlička, Tomáš Gabriš
V celom zápase podali domáci hráči zodpovedný a obetavý výkon, za ktorý si zaslúžia pochvalu. Vytvorili si šance, z ktorých strelili štyri góly. Tie znamenali jasné víťazstvo nad súperom z popredia tabuľky.

Dospelí A – 5. liga

Nová Ves nad Váhom - FK ŠVS Bradlan 1 : 2 (0 : 2)!
Góly: Šebo, Šarudi
Zostava: Fišan – Miča , Pavlovič, Marík, Nosko – Šebo, Šarudi, Petráš, Gunda – Pavlík, Beňa. Striedali: Šido, Potúček, Nižník.
Dlhoočakávaný zápas druhého s prvým bol náročný najmä z psychického hľadiska, a to nielen pre mužstvo, ale aj pre fanúšikov, ktorí zápasom žili a patrí im vďaka, že prišli v hojnom počte kolektív povzbudiť aj do Novej Vsi. A boli svedkami skvelého víťazstva!!!
Stretnutie zvládli teda lepšie naši, ktorí si v prvom polčase vypracovali dvojgólový náskok. Prvý gól dal v 35. min. Pavel Šebo hlavou po centri Petra Gundu z priameho kopu. Druhý pridal v 40. min. po teči Stanislav Šarudi. Prvý polčas mali hráči Brezovej viac z hry, ale v druhom sa karta obrátila, náročných bolo najmä posledných 20 minút. Domáci stihli len znížiť gólom v 85. min., čo však už nič nezmenilo na zisku dôležitých bodov. Náskok našich hráčov na čele tabuľky sa zvýšil na 8 bodov pred Novou Vsou, avšak jarná časť súťaže sa ešte len rozbieha. O futbalových kvalitách našich hráčov nikto nepochybuje, ale v zvyšných 13 kolách budú určite dôležitým faktorom aj verní diváci, ktorých podpora v každom zápase bude veľmi potrebná!

FK ŠVS Bradlan Brezová pod Bradlom – FK Vápeč Horná Poruba 4 : 1 (1 : 0)
Góly: Peter Gunda 2, Milan Pavlovič, Pavol Šido
Rozhodovali: Jurena (Trnava) – Šmidovič, Šeller. Delegát: Mišák z Podlužian
Zostava: Fišan – Miča (Nižník), Pavlovič, Marík, P. Nosko – Šebo (Šido), Šarudi, Petráš, Gunda (Duška) – Pavlík, Beňa.
Domáci nezačali takým výrazným tlakom ako po iné domáce stretnutia a už v 4. min. sa im zranil Šebo. Ale príležitosti postupom času predsa len začali pribúdať. Prvú mal v 6. min. Beňa hlavou, potom pokusy Pavlíka či Noska zneškodnil hosťujúci brankár Porubčan. Do veľkej šance sa hostia dostali v 21. min., keď prvú strelu vybehnutím zmaril brankár Fišan a opakovanú hráč hostí poslal trestuhodne vedľa. V ďalších minútach zakončovali domáci väčšinou nad alebo vedľa brány (Šarudi, Nosko, Pavlovič...). V 35. min. nariadil rozhodca Jurena jedenástku za faul na Pavlíka, ale kapitán Petráš ju strelil vedľa pravej žrde. No už o 5 minút po nedovolenom zákroku na Beňu za hranicou šestnástky namieril ľavačkou Peter Gunda1 : 0. Tesne pred koncom polčasu strelu Petráša opäť vyrazil brankár hostí. V 2. polovici zápasu sa prevaha Brezovej stupňovala, výsledkom bol v 51. min. gól Gundu z ľavej strany – 2 : 0. O šesť minút krásne trafil Milan Pavlovič spoza šestnástky – 3 : 0. Hostia v 63. min. znižovali na 3 : 1 po skrumáži šikovným Martinom Janoškom. Ďalšie pokusy Gundu a Beňu išli nad a aj hostia ožili, ohrozili prudkou strelou Fišana. V 81. min. pekne uvoľnil Pavlovič Pavla Šida, ktorý stanovil na konečných 4 : 1.

Dospelí B - II. trieda juh

FK ŠVS Bradlan B / Košariská / - Krajné 2 : 0 (1 : 0)

Góly: Michal Potúček, Martin Kalman
Hráči Košarísk podali zlepšený výkon oproti zápasu s Vrbovcami, aj keď tento zápas bol celkovo vyrovnaný. Rozhodlo využitie šancí a body zostávajú doma.

Starší žiaci - 3. liga stred
FK ŠVS Bradlan – Leopoldov 1 : 5

Mladší žiaci – 3. liga stred
FK ŠVS Bradlan – Leopoldov 1 : 0
Starší žiaci si takú vysokú prehru podľa predvedenej hry nezaslúžili a mladším blahoželáme!