Brezová pod Bradlom sa predstavila na Regiontoure v Brne

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2008_01(január), Vydané dňa: 14. 02. 2008

Pre zväčšenie kliknite na obrázokVeľtrh Regiontour, najväčšia stredoeurópska prehliadka cestovného ruchu so zameraním na regióny, ponúka všetko, čo chcete vedieť o cestovaní. Tento rok prezentovalo svoje služby takmer tisícpäťsto vystavovateľov z viac ako tridsať krajín.
Na tohtoročnom veľtrhu, ktorý sa uskutočnil na brnenskom výstavisku 10. - 13. januára, nechýbala ani Brezová pod Bradlom. Výstavy sme sa zúčastnili prvýkrát ako partnerské mesto Pohořelíc. Náš spoločný stánok spolu s Mikulovskom patril medzi najnavštevovanejšie veľtržné expozície.


Pre zväčšenie kliknite na obrázokPočas Regiontouru bola špeciálne pre vystavovateľov pre náš spoločný stánok usporiadaná tlačová konferencia, na ktorej sme zástupcom médií predstavili náš krásny kraj. Konferencie a veľtrhu sa zúčastnila i primátorka mesta JUDr. Anna Danková.
Na hlavnom pódiu nechýbal ani spev a tanec. Z Brezovej pod Bradlom sa predstavil so svojím vystúpením detský folklórny súbor Iskerka pod vedením pani Polákovej spolu s cimbalovou muzikou. Počas vystúpenia prebiehala na veľkoplošných obrazovkách prezentácia kopaničiarskeho kraja.
Veľký záujem bol aj o paličkovú čipku pani Allinovej, ktorá priamo v stánku predvádzala svoje umenie.
Nielen počas vystúpenia, ale i významným návštevníkom sme ponúkali brezovskú slivovicu, cestenice, zázvorníky a pagáče. Mikulovsko ponúkalo kvalitné moravské vína. Počas celého veľtrhu vládla v stánku príjemná atmosféra a ,,cestovateľská horúčka”.
Regiontour úspešne odštartoval sériu veľtrhov cestovného ruchu, ktorá pokračovala 17. - 20. januára 2008 na výstavisku v bratislavskej Inchebe pod názvom ITF Slovakiatour, kde bol náš kraj prezentovaný v stánku Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Regiontour, tak ako aj Slovakiatour, približuje návštevníkom možnosti trávenia dovolenky. Regióny a obce sa zamerali na ponuku športových aktivít, pešej turistiky s poznávaním historických pamiatok a ľudových tradícií a prezentáciu cyklotrás. Návštevníkov nepochybne zaujala i možnosť vidieckej turistiky a agroturistiky. Vystavovatelia ponúkli i tento rok kvalitný program pre odborníkov a pestrý sprievodný program pre verejnosť. Účasť miest a obcí zo všetkých slovenských krajov na veľtrhu ITF SLOVAKIATOUR vytvára podmienky na zvýšenie podielu domáceho a aktívneho cestovného ruchu. Oddelenie regionálneho rozvoja a marketingu sa chce touto cestou srdečne poďakovať všetkým, ktorí sa aktívne zapojili do prípravy veľtrhu a priložili ruku k vydarenému dielu.
RR